Spark_Kuchnia_v2_ok.jpg

 

 

 

 

 

Oferta naszej pracowni architektonicznej skierowana jest zarówno do inwestorów prywatnych, jak i firm, którym zależy na szczególnych wartościach estetycznych, podkreślających indywidualizm i charakter wnętrz. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze projektowej i realizacyjnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów staramy się za każdym razem dopasowywać usługę do konkretnych potrzeb. Dzięki naszej elastyczności możemy realizować projekty kompleksowo lub w ograniczonej formie, w różnych fazach realizacji.
Jesteśmy zawsze otwarci na sugestie naszych inwestorów.

 

Zakres usług projektowych

Nasza pracownia projektowa specjalizuje się w kompleksowych projektach wnętrz mieszkalnych, apartamentów oraz domów, projektujemy również obiekty użyteczności publicznej, biura i sklepy. Po zakończeniu inwestycji oferujemy również usługę dekoratorstwa powierzonej przestrzeni, uwzględniającą wyposażenie jej w meble oraz inne sprzęty, a także zadbać o dopełnienie całości dziełami sztuki.
Dla wygody inwestora, a także z myślą o zachowaniu spójności, przyjmujemy również zlecenia wykonania kompleksowego projektu architektonicznego we wszystkich potrzebnych i wymaganych fazach projektowych. Takie rozwiązanie zapewnia idealne powiązanie wnętrz z architekturą. Opracowujemy wówczas projekt budynku z zewnątrz i wewnątrz, określamy również relacje zachodzące pomiędzy tymi przestrzeniami. Dla dopełnienia całości zajmujemy się również zaprojektowaniem ogrodu, tarasu czy elementów małej architektury. 

Oferujemy:

• Projekty wnętrz indywidualnych – domów, apartamentów, loftów.

• Projekty wnętrz komercyjnych – biur, sklepów, salonów usługowych itp.

• Projekty architektoniczno-budowlane domów, hoteli, obiektów usługowych.

• Projekty obiektów nowoprojektowanych, modernizowanych, przebudowywanych, rewitalizowanych, a także projekty branżowe wymagane prawnie do pozwoleń na budowę oraz wszystkie inne potrzebne dla sprawnego przeprowadzenia inwestycji.

• Projekty tarasów i ogrodów.

• Projekty małej architektury.

Spark_Jadalnia_v1_ok.jpg

 

 

 

 

 

Etapy i zakres projektowania aranżacji wnętrz

Aby ułatwić proces wyboru architekta oraz pracowni architektonicznej obsługującej inwestycję, zapraszamy na wstępne spotkanie, umożliwiające prezentację naszego sposobu pracy oraz obsługi inwestora. W zależności od wymagań oferujemy usługę realizacji kompleksowej bądź częściowej.

Prace wstępne – rekonesans, pierwsze rozmowy

To etap spotkań, mających na celu zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora, rozmowy dotyczące rozwiązań przestrzenno-estetycznych, a także określenie budżetu. Posługujemy się w tej fazie ankietą, która ułatwia początkową współpracę z inwestorem. Na tym etapie wykonujemy inwentaryzację i zbieramy wyjściową dokumentację techniczną.

Koncepcja wstępna – projekt funkcjonalny

Na podstawie rozmów, ankiety oraz wytycznych inwestorskich wykonujemy rzut funkcjonalno-przestrzenny, zawierający wstępne aranżacje pomieszczeń i pierwsze decyzje materiałowe. Pracujemy aż do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Na tym etapie wykonywane są również odręczne szkice, obrazujące projektowaną przestrzeń oraz prowadzimy rozmowy z inwestorem, dotyczące estetyki w oparciu o jego oraz nasze inspiracje.

Etap ten może być podstawą do przygotowania projektu funkcjonalnego, będącego potrzebnym elementem np. w przypadku wprowadzania zmian lokatorskich w obiektach wykonywanych przez deweloperów. Projekt taki umożliwia wstępne dostosowanie wnętrza już na etapie wykonawczym, a tym samym pozwala na uniknięcie kosztów ewentualnych przeróbek. Projekt taki może zawierać wszystkie bądź wybrane składowe: rzut aranżacyjny, rzut budowlany (z wymiarami i niezbędnymi opisami), rzut z oznaczeniami CO, rzut punktów instalacji elektrycznej (również niskoprądowej), rzut wentylacji poziomej, klimatyzacji itp.

Zakres projektu funkcjonalnego dopasowywany jest do aktualnych wymagań. Inwestor może zlecić wykonanie tego typu projektu dla ułatwienia wyboru mieszkań i apartamentów przez lokatorów pod kątem możliwości aranżacyjnych. Oferujemy przygotowanie pełnego kompletu rysunków rzutów, potrzebnego w przypadku dostosowywania przez dewelopera domów lub lokali z dużą ilością instalacji towarzyszących.

Koncepcja uszczegółowiona – projekt koncepcyjny

Etap ten wzbogacony jest o pracę nad wybranymi rysunkami rozwinięć (widoków 2D) ścian oraz pracą nad wizualizacjami poszczególnych pomieszczeń. Na podstawie wcześniejszego etapu, ustaleń i wytycznych przedstawiane są wstępne wizualizacje, które dopracowywane są do finalnego efektu /max 2 wersje kolorystyczne/.

Projekt koncepcyjny może występować jako oddzielny lub finalny etap w przypadku przygotowywania materiałów marketingowych lub promocyjnych, materiałów dla deweloperów, firm budowlanych czy wykończeniowych.

Przy niewielkich inwestycjach projekt wstępny oraz projekt uszczegółowiony łączone są w jedną całość.

Projekt techniczny – projekt kompleksowy

Etap ten jest zwieńczeniem pracy projektowej. W tej fazie przygotowywane są wszystkie niezbędne dodatkowe rysunki techniczne potrzebne do wykonania realizacji. Projekt kompleksowy zawiera wszystkie rysunki z poprzednich etapów i respektuje ustalenia poczynione z inwestorem na wszystkich spotkaniach. Projekt ten składa się z niezbędnych rzutów, widoków ścian i przekrojów detali oraz rysunków dla podwykonawców różnych branż /np. mebli, ślusarki czy przeszkleń /

Kosztorysowanie

Etap kosztorysowania może być niezależnym etapem wykonywanym po zakończeniu wszystkich projektów bądź może powstać dynamicznie w trakcie powstawania projektu technicznego. W takim przypadku staje się składową projektu kompleksowego.

Kosztorysowanie dotyczy wyposażenia stałego, wbudowanego, wykonawczego i materiałowego. Może zostać wzbogacone o kosztorys wyposażenia ruchomego oraz dekoratorskiego.

W czasie prac nad projektem we wszystkich fazach przygotowujemy finalny moodboard.

 

5.jpg

 

 

 

fot.jpg

Obsługa realizacji

Wszystkim Klientom proponujemy nadzór autorski naszej pracowni architektonicznej nad realizacją inwestycji. Chcemy w ten sposób zdjąć z inwestora obowiązek ciągłego czuwania nad przebiegiem prac, a tym samym przyspieszyć ich wykonanie i zapewnić jego wysoką jakość.

Nadzory autorskie

Nadzór autorski w naszym wykonaniu obejmuje głównie spotkania z wykonawcami poszczególnych prac związanych z realizacją inwestycji. Regularnie odbywane umożliwiają stałą kontrolę zgodności prac ze zgodnością dokumentacji projektowej. Pozwalają na bieżące udzielanie odpowiedzi wykonawcom oraz na wprowadzanie zmian w dokumentację związanych z ewentualnie pojawiającymi się w czasie realizacji nieplanowanymi zagadnieniami technicznymi. Nadzór autorski obejmuje również wprowadzanie przez inwestora zmian do projektu związanych ze zmianą koncepcji w zakresie szczegółów aranżacyjnych.

Inwestorstwo zastępcze

Usługa inwestorstwa zastępczego to przejęcie przez nas całego procesu inwestycyjnego lub jego części. Usługa jest elastyczna i kształtuje się w zależności od potrzeb inwestora.

Usługa w naszym wykonaniu obejmuje:

• Nadzór i gwarancja nad pracą wykonawców inwestycji;

• Opracowanie szczegółowego harmonogramu prac na podstawie projektu oraz nadzór nad jego realizacją w celu zapewnienia planowego wykonania inwestycji.

• Stały kontakt z wykonawcami oraz ekipami realizacyjnymi, ocena zgodności prac z dokumentacja projektową, wprowadzanie zmian oraz rozwiązywanie bieżących zagadnień materiałów i ich ewentualnych zamienników.

• Zakup oraz dostarczanie materiałów wykończeniowych ustalonych na etapie projektowania oraz ujętych w zestawieniach materiałowych i kosztowych.

• Zakup i dostawa mebli oraz innych elementów wyposażenia, a także nadzór nad ich montażem.

Wsparcie wykonawcze

W trosce o spokój naszych klientów oraz wysoką jakość realizacji podjęliśmy współpracę z wieloma sprawdzonymi firmami wykonawczymi. Z ich udziałem oferujemy pełne bądź częściowe wsparcie w realizacji inwestycji oraz gwarantujemy wysoką jakość ich pracy.

Firmy, z którymi współpracujemy, to zarówno projektanci budowlani, jak i bezpośredni wykonawcy prac budowlanych i aranżacyjnych związanych z inwestycją. Nasi kontrahenci to doświadczeni wykonawcy projektów budowlanych, projektów instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych, grzewczych, wentylacyjnych, a także związanych z monitoringiem, multimediami, nagłośnieniem, alarmami oraz innych.

Wsparcie branżowe

Współpracujemy z szeregiem podwykonawców projektantów różnych branż budowlanych, takich jak konstruktorzy (projekty budowlane, zmiany adaptacyjne, ekspertyzy), instalatorzy elektryki (również niskoprądowej), instalacji CO, wodno-kanalizacyjnych, klimatyzacji, rekuperacji, wentylacji, alarmów, monitoringu, instalacji multimedialnych, nagłośnienia itd.

Wsparcie logistyczne i zamówienia materiałów

W trosce o szybką i sprawną realizację oferujemy obsługę dostaw wszystkich materiałów oraz elementów aranżacji. Gwarantujemy wysoką jakość wszystkich zamawianych towarów oraz nadzór nad ich dostarczeniem na teren prac. Długoletnia współpraca z dostawcami pozwala nam na negocjowanie korzystnych cen.

szare-tlo.jpg

    

  

922-467-zc-carbon_natural_.jpg

Współpraca

Kooperujemy z wieloma sprawdzonymi i uznanymi firmami zajmującymi się wyposażeniem wnętrz oraz materiałów wykończeniowych. Na stałe współpracujemy z ekipami wykonawców różnych branż, zapewniając realizację na najwyższym poziomie wykończenia w najbardziej zaawansowanym i kompletnym zakresie prac. Specjalności jakie wykorzystujemy przy realizacji wnętrz w zależności od zakresu projektu:

- Prace ogólnobudowlane i wykończeniowe - wyburzenia, prace murarskie, tynkarskie, malarskie itp.

• Prace hydrauliczne.

• Prace elektryczne - niskoprądowe, inteligentne sterowanie w różnych opcjach zaawansowania, alarmowe oraz inne instalacje bezpieczeństwa i monitoringu.

• Prace kamieniarskie - ściany, schody, posadzki, zabudowy łazienek, blaty kuchenne itp.

• Prace szklarskie - lustra, ściany szklane, drzwi, blaty itp.

• Prace parkieciarskie - układanie i naprawa parkietów, desek podłogowych, mozaik itp.

• Prace meblarskie - meble na wymiar, kuchnie, garderoby, zabudowy, szafki i szafy, panele, drzwi itp.

• Prace kominiarskie - budowa kominów, przygotowanie i montaż wkładów kominkowych, wentylacja itp.

• Prace tapicerskie - meble tapicerowane na zamówienie, siedziska, łóżka, ściany obiciowe itp.

• Systemy nagłośnienia, kina domowego, centralnego zarządzania multimediami.

• Systemy wentylacji, rekuperacji oraz klimatyzacji, a także systemy alternatywnego ogrzewania i chłodnictwa.

• Systemy wykończenia okien - rolety, żaluzje, przesłony itp.

• Techniki ścienne, tynki fakturowe, struktury itp.

• Dekoratorstwo.


 

logo-BW-biale-na-czarnym-tle.jpg