Bartek_SAVEFORWEB.jpg

 

 

 

 

 

 

O nas

Pracownia architektury wnętrz Bartka Włodarczyka to autorski projekt zainicjowany w 1998 roku oraz zarządzany przez absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Na początku swojego istnienia jej obszarem działania była głównie Warszawa i okolice, obecnie obsługuje klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 Zespół naszej pracowni projektowej tworzą profesjonalni architekci z wieloletnim doświadczeniem w kompleksowym wykonawstwie projektów aranżacji wnętrz i architektury w prywatnych i publicznych inwestycjach. Różnorodność zrealizowanych koncepcji daje nam szerokie spektrum możliwości w zakresie stosowanych rozwiązań i materiałów, co pozwala nam tworzyć unikatowe projekty o niepowtarzalnym uroku.

Chcąc zapewnić naszym Klientom usługi najwyższej jakości, regularnie podnosimy nasze kompetencje. Śledzimy wydarzenia branżowe, uczestniczymy w targach wnętrzarskich oraz konferencjach designerskich, które są dla nas nieustanną inspiracją. Jesteśmy na bieżąco z zagranicznymi publikacjami, najnowszymi trendami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. 

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, występując w roli ekspertów i komentatorów na łamach prestiżowych magazynów wnętrzarskich. Zaprojektowane przez naszą pracownię architektoniczną wnętrza prezentowane są cyklicznie na ich łamach w gronie najatrakcyjniejszych i najbardziej spektakularnych koncepcji z zakresu aranżacji przestrzeni.  

Korzystając z bogatego doświadczenia, nasza pracownia projektowa oferuje usługi na światowym poziomie. Naszej pracy przyświeca idea kreacji perfekcyjnie odpowiadającej oczekiwaniom użytkowym i upodobaniom estetycznym klientów, a jednocześnie cechującej się spójną formą i niepowtarzalnym charakterem. Proponując określone rozwiązania kierujemy się szacunkiem do budżetu inwestora, stawiając na rzetelne planowanie i racjonalny podział środków na realizację. 

Na rynku projektantów wnętrz wyróżnia nas doskonałe przygotowanie zawodowe oraz wykształcenie zarówno artystyczne i politechniczno–inżynieryjne. To podstawa naszego rzeczowego podejścia zarówno do kwestii estetycznych, jak i technicznych, które daje gwarancję nie tylko wizualnego efektu, lecz również solidnego wykonania. Nasza oferta obsługi inwestycji na wszystkich etapach oraz w różnym zakresie pozwala nam realizować wszelkie, również trudne tematy z zakresu przebudowy, modernizacji oraz rewitalizacji istniejących obiektów, co również zlecają nam inwestorzy.

 

fulton-wyroznienia.jpg

Wyróżnienia

W pracowni architektury wnętrz Bartka Włodarczyka powstało wiele ciekawych projektów, które zostały docenione przez prestiżowe magazyny wnętrzarskie i prasę designerską. Zdjęcia z ich realizacji pojawiają się na łamach pism takich jak „Dobre Wnętrze”, „Stylowy Dom”,” Weranda”, „M jak mieszkanie”, „ DDN”, „Architektura – Murator”, „Dom i Wnętrze” jako przykłady perfekcyjnie opracowanych koncepcji stylizacji przestrzeni.  


Dokonania naszej pracowni projektowej zostały również zauważone przez zagraniczne renomowane magazyny branżowe, skupiające najbardziej charakterystyczne i nowatorskie projekty z całego świata. Zaprezentował nas „INTERIEURS les plus beaux”, swoje miejsce mamy również wśród 26 polskich architektów wnętrz przedstawionych w wizerunkowym albumie „Luksus w wielkim mieście” Hanny Długosz.  
Wyróżnieniem, które doceniamy najbardziej, zawsze będzie dla nas jednak zadowolenie klientów oraz ich radość z przebywania w przestrzeni autorstwa naszej pracowni architektonicznej, a także ich rekomendacje.

szare-tlo.jpg

  

  

fulton-referencje.jpg

Referencje

Kupiliśmy ten dom z myślą o tym, że będzie naszą bazą wypadową w Tatry. Jesteśmy obecnie na etapie, w którym gotowa jest piwnica oraz nasze mieszkanie na najwyższym piętrze, pracujemy nad kolejną częścią. Zależało nam na tym, by dom miał lokalny klimat – stąd pomysł na naturalne, miejscowe materiały i rzeźby góralskie. Do projektowania zatrudniliśmy profesjonalistę i daliśmy mu praktycznie wolną rękę, lecz jego pomysły okazały się bardzo trafione. - B. K.  - zobacz zdjęcia z realizacji

 

Z panem Bartkiem Włodarczykiem współpracuję od lat, mamy na koncie kilka bardzo udanych realizacji, w Polsce i za granicą. Mam do niego pełne zaufanie, dlatego też oddałem w jego ręce praktycznie całe przedsięwzięcie. Projekt obejmował dom, ogród, taras i ogrodzenia, biuro architektoniczne przeprowadziło również budowę i realizację całości. Obecnie pracujemy nad nową inwestycją w południowej Anglii. - K. S.

 

Praca z architektem Bartkiem Włodarczykiem przebiegła bardzo pomyślnie. Urządzenie domu to dość szeroko zakrojony projekt i zdecydowałem, że przydatna będzie w tym przypadku pomoc fachowca. To był dobry wybór – uwzględnił moje oczekiwania i jestem zadowolony z efektu. Nasz kontakt wciąż trwa, rozmawiamy czasem o wyborze dzieł sztuki do kolekcji oraz planach na przyszłe realizacje. - R. W.

 

Urządzając mieszkanie szukałem pomysłów na aranżację, która zmieni je w miejsce z duszą, a jednocześnie posiadające wszelkie walory użytkowe. We współpracy z architektem osiągnęliśmy kompromis, który widać we wnętrzu – oszczędnym i prostym, a jednak ciepłym i przytulnym. Jest tu miejsce na wszystko, co dla nas ważne – książki, notatki, wspólne gotowanie, a także ulubione wschodnie motywy. Klimat, który powstał, pozwala nam zapomnieć, że żyjemy w sercu wielkiego miasta. - R. K. - zobacz zdjęcia z realizacji

Decydując się na rozbudowę domu uznaliśmy, że to najwyższy czas, by oderwać się od standardu i spróbować czegoś nowego. Posłuchaliśmy córki, która poleciła nam architekta z którym współpracuje od lat, Pana Bartka Włodarczyka. W naszym starym - nowym domu , bo takim stał się po modernizacji,którą przeprowadziliśmy ze wsparciem Pana Bartka zależało nam przede wszystkim na zyskaniu widoku na nasz ogród.
Odwagi dodał nam optymizm i wiara w to co robi Pan Bartek, który temu wyzwaniu  sprostał doskonale. Widok który zyskaliśmy sprawił że czas spędzany w domu zmienił swój wymiar, możemy delektować się ogrodem nawet siedząc na kanapie.
- J. G. 

Tę część domu zaplanowaliśmy jako strefę pracy i spotkań, a w jej aranżacji zdaliśmy się całkowicie na inwencję architekta. Efekt, który powstał, jest całkiem inny niż w pozostałej części domu. Udało nam się zaplanować całość tak, by znalazło się tu miejsce na naszą kolekcję win, kino domowe i saunę. Miejsce jest ciemne i klimatyczne, nasze córki bardzo lubią w nim przebywać, no i można tu zorganizować całkiem sporą imprezę.  - B. K. - zobacz zdjęcia z realizacji

 

Mieszkamy za granicą, więc do urządzenia domu musieliśmy zaangażować biuro architektoniczne, które zajmie się całym procesem od A do Z. Swoje pomysły przekazaliśmy panu Bartkowi i praktycznie oddaliśmy w jego ręce zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Praca zdalna na odległość naprawdę się w tym przypadku sprawdziła. Szybko ustaliliśmy kolory, stylistykę i materiały, a realizacja przebiega bardzo sprawnie. - M. G.

 

W urządzaniu naszego domu postawiliśmy na dwa ważne dla nas elementy – elegancki wystrój i porządek. Lubimy klasyczne formy w nowoczesnym wydaniu, projekt naszego architekta pozwolił nam osiągnąć zamierzony cel. W aranżacji udało się zastosować wiele nowoczesnych rozwiązań użytkowych, na których również bardzo nam zależało. Obecnie jesteśmy na etapie dobierania ostatnich elementów dekoracyjnych. - M. P.

 

Preferuję czyste, przejrzyste, pełne światła wnętrza i taki właśnie efekt pragnęłam uzyskać w wystroju mieszkania. We współpracy z architektem udało się osiągnąć rezultat, który z roku na rok dopracowuję i uzupełniam o nowe pomysły. Lubię czasem coś zmienić, ważny jest dla mnie każdy szczegół i poświęcam im dużo uwagi, a dzięki panu Bartkowi zawsze znajdują swoje miejsce i zadowalający kształt. Aktualnie pracujemy nad projektem tarasu, przysłowiowej €žkropki nad i€ całej aranżacji. - A.K.- zobacz projekt

logo-BW-biale-na-czarnym-tle.jpg